2023-2024 Ανακοινώσεις Δράσεις Κοινωνικές

Συγκέντρωση προϊόντων για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας

Ενημερώνουμε τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας ότι συμμετέχουμε στην κίνηση για τη βοήθεια των πλημμυροπαθών της Θεσσαλίας και συγκεντρώνουμε έως την Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου στο σχολείο μας τα παρακάτω είδη πρώτης ανάγκης:

Συγκέντρωση βοήθειας Θεσσαλία

– Εμφιαλωμένα νερά, χυμοί
– Συσκευασμένη τροφή έτοιμη για κατανάλωση (κονσέρβες, κομπόστες κα., φρυγανιές, παξιμάδια,, μπισκότα, κρουασάν, μπάρες δημητριακών, παστέλια, γάλα σε σκόνη.
– Βρεφικές τροφές
– Είδη ατομικής υγιεινής για μωρά κι ενήλικες (πάνες, χαρτί υγείας κλπ.)
– Φακούς.

Η παράδοση των προϊόντων θα γίνει την Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου στους παρακάτω χώρους συγκέντρωσης, όπου επίσης μπορείτε να παραδώσετε απευθείας από τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου έως την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου, στα εξής σημεία:

Αντιδημαρχία Εθελοντισμού και Νεολαίας, Κυδωνίας 19, από 9:00 έως 14:00 , Δευτέρα έως Παρασκευή.
-Εργατικό Κέντρο, Λεωφ. Δημοκρατίας 10, από 8.00 π.μ εως 20.00μ.μ καθημερινά.
-Στην Αποστόλη Αγάπης, Καντάνου 41, καθημερινά 10:00π.μ -13.30 & Τετάρτη 18.00μ.μ. -20.30 μ.μ