2023-2024 Δράσεις Εθελοντισμός

11 Δεκεμβρίου – Παγκόσμια Ημέρα Παιδιού

IMG ff3bf12af5ad17e12e588260f16e4564 V

11 Δεκεμβρίου!
Παγκόσμια Ημέρα Παιδιού και η εθελοντική ομάδα δράσης “Έλα μαζί μας” δεν θα μπορούσε να ξεχάσει αυτή τη μέρα!
Σήμερα γιορτάζουν όλα τα παιδιά του κόσμου και πιο πολύ αυτά που νοσηλεύονται σε κάποιο νοσοκομείο. Για το λόγο αυτό, τα παιδιά του σχολείου μας, κινητοποιήθηκαν, μάζεψαν παιχνίδια και τα μοίρασαν στους μικρούς νοσηλευόμενους της Παιδιατρικής και Παιδοχειρουργικής του  ΠΑΓΝΗ.

Το νοσοκομείο επισκέφθηκαν η ομάδα “Έλα μαζί μας”,  μέλη από το 15μελες του σχολείου μας,  τρεις εκπαιδευτικοί και δύο γονείς.! Ευχαριστούμε θερμά τα supermarket Χαλκιαδάκης για την ενίσχυση της δράσης μας, την κ. Όλγα Βραχνάκη που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας και μας καλωσόρισε στο νοσοκομείο, καθώς και την κ. Μαρία Ξυπάκη και όλους τους γιατρούς και νοσηλευτές, που μας υποδέχθηκαν με αγάπη.
Η χαρά που πήραμε ήταν περισσότερη από αυτή που δώσαμε!
Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Καπελλάκη Ιωάννα, Λεμόνια Έφη, Μαζαράκης Κώστας, Μανετάκη Σοφία