2023-2024 Δράσεις Εθελοντισμός

Δωρεά πινάκων στο ΠΑ.Γ.Ν.Η.

Η εθελοντική ομάδα “Έλα μαζί μας” του σχολείου μας, με τους ταλαντούχους μαθητές μας Μάνο Βασιλάκη και Εύα Πηρουνάκη, αποφάσισαν να ζωγραφίσουν και να δωρίσουν δύο εκπληκτικούς πίνακες στην Παιδοαιματολογική και Καρδιολογική κλινική του ΠΑΓΝΗ. Με αυτήν την ενέργεια, εκφράζουν τη συμπαράστασή τους προς τους ασθενείς και το νοσηλευτικό προσωπικό, αναγνωρίζοντας τη μάχη και το αφοσίωσή τους καθημερινά. Με αυτή τη μικρή, αλλά σημαντική κίνηση στέλνουν το μήνυμα ότι μπορούμε να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και  να ξεπερνάμε τις προκλήσεις της ζωής με θετική ενέργεια και αισιοδοξία. Ας δημιουργήσουμε έναν κόσμο με αγάπη και αλληλεγγύη!
Ευχαριστούμε θερμά τη Διευθύντρια της Ογκολογικής Κλινικής κ. Αντωνία Καλυκάκη και τον Διευθυντή της Καρδιολογικής κλινικής κ. Μανόλη Κανουπάκη που ανταποκρίθηκαν άμεσα στο αίτημά των μαθητών μας.