2023-2024 Podcast Δράσεις

Επίσκεψη της ομάδας “Pod-άρω στη ζωή” σε ραδιοφωνικούς σταθμούς

IMG 35b6e1da2891ffae47a457017ad9ae2a V

Μία πρωτόγνωρη εμπειρία έζησαν σήμερα οι μαθητές της ομάδας των Videocast & Podcast του 12ου Γυμνασίου Ηρακλείου «Podάρω στη ζωή!». Επισκέφθηκαν τους ραδιοφωνικούς σταθμούς της Supermedia, το SUPER904, το ΘΕΜΑ ΚΡΗΤΗΣ 103,1 και τον ΚΡΗΤΙΚΟ 88,9 με σκοπό να ξεναγηθούν και να γνωρίσουν από κοντά τον μαγικό κόσμο του ραδιοφώνου. Τους υποδέχθηκαν με πολύ χαρά οι ραδιοφωνικοί παραγωγοί και δημοσιογράφοι, Γιώργος Μαυράκης, Νεκτάριος Βαζακόπουλος, Μαρία Γιαμπουλάκη, Δημήτρης Πιτσουλάκης και Γιάννης Ζωράκης. Ξεναγήθηκαν στα στούντιο των ραδιοφώνων, συμμετείχαν στις τρεις εκπομπές που πραγματοποιούνταν τις ώρες που βρέθηκαν εκεί και ως δαιμόνιοι ρεπόρτερ πραγματοποίησαν 2 δημιουργικά podcasts με τον Γιάννη Ζωράκη και τον Γιώργο Μαυράκη! Τα videocast & podcast των παιδιών θα ανεβαίνουν στην ιστοσελίδα του σχολείου μας, στο youtube, στα socialmedia, στο Anchor και to Spotify. Μείνετε συντονισμένοι για τα επόμενα νέα μας!